OSTATNI GROSZ. Ogólnie o finansach i nie tylko.

www.kochamykase.pl

Zalety posiadania kilku kont osobistych

Dlaczego warto mieć kilka kont bankowych

Na pewno zastanawia Cię tytuł tego wpisu. Po co mi jeszce jedno konto? Odpowiedż jest prosta – aby uniknąc problemów jakie niesie współczesna technika, także technika bankowa. Często się zdarza że bankomat może się  zepsuć, bank zamkną, karta nie zadziała, zgubi się, lub co gorsza kartę ukradną. Mając całe oszczędności na jednym koncie, ryzykujemy ich utratę w wyniku np. włamania na konto. W najgorszym przypadku grozi nam przeżycie kilkunastu dni bez pieniędzy.

Koszta i utrzymanie konta

Konta bankowe niestety kosztują, co prawda wiele jest banków  które oferuja darmowe konta ale pod pewnymi warunkami. Trzeba dokonywać określonych operacji  bezgotówkowych  na kwotę ustaloną przez bank a także pilnować aby na koncie były jakieś środki. Z drugiej  strony banki kuszą nas  zwrotem części wydatków dokonywanych kartą płatniczą, bonusami za przelewy, nagrodami za założenie konta czy za aktywne korzystanie z rachunku. Nie ma żadnych regulacji prawnych, które zabraniałyby posiadania konta osobistego w kilku czy nawet kilkunastu bankach jednocześnie.

Czy są naprawdę darmowe konta ?

Jest kilka banków oferujących konta całkowicie za darmo. Są to konta internetowe, mobilne, gdzie ich obsługa odbywa się całkowicie on-line. Takie konta oferuje np Alior Bank – załóż konto

czy  ING Bank Śląski – załóż konto ale przede wszystkim  mBank – załóz konto Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe i nie musisz zasilać go regularnie środkami.

Rachunek osobisty w mBanku zajmuje szczególne miejsce wśród kont dla klientów indywidualnych. Kilkanaście lat temu to on wyznaczał trendy i nowe kierunki rozwoju bankowości internetowej. Obecnie eKonto przetrwało próbę czasu i wciąż pozostaje jednym z czołowych nowoczesnych rachunków online. mBank podąża za nowościami technologicznymi, zmienia serwis transakcyjny i aktualizuje swoją ofertę.

Rachunek w tym banku można polecić każdemu, kto w koncie osobistym poszukuje nie tylko niskich opłat, ale i konkurencyjnych i unikalnych usług dodatkowych. Klienci mBanku mają bardzo wiele możliwości dopasowania rachunku do swoich potrzeb, a to sprawia, że eKonto znajduje się wśród najlepszych kont na rynku.

 

 

Zachęcałbym wszystkich do rozważenia czy nie warto jednak mieć w zapasie jakiś oszczędności dostępnych w innym banku, a w portfelu mieć na wszelki wypadek drugą kartę.  Takie rozwiązanie uchroni Was przed różnymi kłopotami i da gwarancję że w razie czego mamy zapasowa gotówkę.


 

 

Comments are closed.