OSTATNI GROSZ. Ogólnie o finansach i nie tylko.

www.kochamykase.pl

SmartDOM bez tajemnic

Komórka, telewizor, komputer. W każdym domu jest przynajmniej jedna z tych rzeczy. Przynajmniej jedna, a czasem i wszystko, i to w kilku egzemplarzach. Trzeba gdzieś to zakupić. Czy da się to zrobić taniej? Tak – w Plusie, w programie SmartDOM. Zobaczcie, jakie są warunki korzystania z programu i co można otrzymać.

„Oszczędzanie przez dodawanie” – tak w reklamach programu SmartDOM Plus promuje ofertę. I mniej więcej można to tak opisać. Jest to oferta łączona. W największym skrócie chodzi o to, że zamawiając więcej niż jedną usługę Plusa i Cyfrowego Polsatu (internet/telefon/telewizja), można otrzymać rabat na drugą (-50%) i trzecią (obniżenie nawet do 1 zł, ale o tym nieco później) usługę lub rabat -10 złotych na kolejną umowę.


Czy SmartDOM się opłaca?


Tu właśnie jest różnica między ofertami łączonymi Plusa/Cyfrowego Polsatu a konkurencją. Oferta Orange Open czy Super Pakiet w T-Mobile ma jedną zasadniczą wadę. Niezależnie od wielkości abonamentów zniżki są stałe, najczęściej 10 złotych mniej na każdą umowę. Z kolei w SmartDOMie od pewnej wartości miesięcznego zobowiązania oszczędza się na drugiej usłudze procentowo. Im droższą ofertę weźmiesz, tym więcej zaoszczędzisz. Prosty przykład: abonament no-limit za 99,90 zł jako druga usługa. W Orange czy T-Mobile byłoby to 10 złotych. W Plusie to jest -50%, w tym wypadku około 50 złotych.

Jeśli jesteśmy nowymi klientami, do udziału w programie uprawnia nas wykupienie usługi telefonicznej lub internetu w Plusie/Cyfrowym Polsacie za minimum 39,90 zł (bez sprzętu) lub telewizji za minimum 59,90 zł.

Kiedy spełnimy ten warunek, druga z wykupionych przez nas usług (internet/telefon) zostanie przeceniona o połowę (nominalnie musi kosztować nominalnie 39,90 zł dla usług telefonicznych i internetowych bez sprzętu lub 59,90 zł dla telewizji).

Trzecia usługa natomiast nie ma już żadnych ograniczeń – możemy zdecydować się na dowolne zobowiązanie. Obniżka w tym przypadku wynosi 18,99 zł, czyli można skonstruować sobie ofertę praktycznie za 1 zł miesięcznie.


To wszystko teoria . A jak jest w praktyce ?

Niestety nie jest już tak pięknie jak w reklamach. Wielu użytkowników uskarża się na niezbyt jasny system zniżek za połączone usługi oraz dokładanie niechcianych opcji które są dodatkowo płatne. Nie informuje się o ukrytych kosztach i dodatkowych ubezpieczeniach. Tak przynajmniej wynika z niektórych opinii na forach internetowych. Ale w ogólnym rozrachunku naprawdę możemy zaoszczędzić całkiem niezłą sumę w budżecie domowym.No i oczywiście wygoda ! Wygoda opłacania rachunków,wygoda połączenia usług w jedno i wygoda zarządzania tymi usługami. Ale o szczegóły najlepiej dowiedzieć się na stronie internetowej Polsatu lub kliknąć na banner zmieszczony ponizej.

Comments are closed.