OSTATNI GROSZ. Ogólnie o finansach i nie tylko.

www.kochamykase.pl

Recyclix. Upadek programu typu revshare.

 

Opinie na temat systemów revshare są podzielone. Niektórzy mówią, że to piramida finansowa. Czy takie programy są bezpieczne? 

 

Niedawno pisałem o programach tego typu i o zagrożeniach związanych z inwestowaniem w revshare na przykładzie kilku z nich. Polecam wpis  Programy Revenue Share – czy warto ryzykować  W ostatni czasie pojawiły się niepokojące informacje o kolejnym programie, który miał być stabilny i dochodowy, a zyski oferował poprzez inwestowanie w przetwarzanie odpadów czyli słynny Recyclix. Inwestorzy zarabiali wykupując  śmieci , które były przetwarzane na granulat. Firma legalnie działająca, zarejestrowana w Polsce z siedzibą w Łomży. Złożycielem , prezesem i członkiem jednoosobowego zarządu był obywatel Łotwy. Firma podobno miała zakład przetwórstwa odpadów, gdzie przetwarzano odpady które wykupili inwestorzy a Recyclix dzielił się z nimi zyskami. Każdy mógł zarabiać na odpadach. Jednym słowem czysta ekologia czyli coś, w co warto zainwestować , dlatego chętnych nie brakowało nawet z całej Europy. Niedawno Recyclix ogłosił, że zamraża wypłaty zysków dla inwestorów, gdyż poniósł ponoć duże straty wskutek pożaru składowiska odpadów w Brożku w woj. zielonogórskim, gdzie spłonęły odpady plastikowe, które miały zostać przetwarzone na surowiec. Jak się jednak okazuje Recyclix nie miał żadnego związku z tym składowiskiem, a ponadto zupełnie absurdalnym wydaje się twierdzenie, że odpady ze składowiska mogą być następnie przetwarzane na surowiec do recyklingu. Dodatkowo zabrano inwestorom część ich udziałów. Cała sprawa została nagłośniona przez media , wszystkim zajeła się Komisja Nadzoru Finansowego i okazuje się że to wszystko wielka sciema. Firma wydała ostatnio dziwne oświadczenie o rezygnacji i wymianie zarządu, oraz o przekazaniu całości jakieś innej ekipie. Najprawdopodobniej to koniec kolejnego programu revshare i znów kilkaset tysięcy amatorów łatwego zarobku  straciło swoje pieniądze.


Skad ta popularność programów revshare ? Moim zdaniem z przeświadczenia ludzi że można zarobić łatwe pieniądze. Osoby, które promują revshare często nie wspominają o ryzyku, o tym jak wygląda zarabianie w tych programach. Tylko rzucają pięknymi hasłami. Wszelkie programy typu revshare to działalność bardzo niestabilna i powiązana z ryzykiem. Nie ma też gwarancji zysku. Trzeba mieć świadomość, że w zalewie coraz to nowych systemów Revshare, które pojawiają się w internecie, nie wszystkie mają uczciwe zamiary (czytaj: nigdy Ci nie zapłacą), inne płaca miesiąc i padają, jeszcze inne płacą regularnie, długie miesiące, czasem lata, a potem mogą nagle upaść, lub nie. To są programy wysokiego ryzyka i nie są polecane ludziom o słabych nerwach. A ponieważ nigdy nie wiadomo czy program padnie, czy nie, to trzeba mieć świadomość ryzyka.


Rejestrując się najczęściej korzystamy z linków referencyjnych ludzi którzy są już w tych programach. To tzw.liderzy albo sponsorzy. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło ,, zarabianie w internecie,, lub podobne i wyskoczy cała masa blogów, wpisów, artykułów opisujących jak to łatwo zarabiać całą masę pieniędzy. Wystarczy tylko zarejestrować się w polecanym programie , oczywiście z linku osoby która to pisała. Tak się znajduje poleconych z których to działalności w danym programie sponsorzy czy liderzy mają kasę. Obiecują góry złota byle by tylko się zapisać, wykupić udziały czy adpacki lub miejsce w matrycy. Na kanale You Tube można znależć dziesiątki ,jak nie setki, filmików ludzi, polecających dany program. Ciekawe jest to że w większości są to filmiki kilku jednych i tych samych osób, którzy nagrywają je w kółko, czasami podczas wypoczynku za granicą ,na tle wypasionych aut, lub zajadając burgery w McDonalds. Ma to sprawiać wrażenie ich dostatniego życia, oczywiście dzięki polecanemu przez nich programowi. Niestety, chętnych, naiwnych, wierzących w wielkie pieniądze które zarobią, nie brakuje o czym świadczą komentarze do tych filmików. Nietrudno się domyśleć że tym liderom chodzi o zdobycie jak największej liczby aktywnych poleconych, bo mają kasę z ich działania w programie. Nawet mając świadomość że program nie wypłaca dalej zachęcają do inwestowania.

Trzeba mieć świadomość ryzyka i nie traktować revshare jako bezpiecznej długoletniej inwestycji, a co najważniejsze nie wpłacać pieniędzy których utrata uniemożliwiłaby życie na obecnym poziomie. Słyszałem że są osoby które biorą pożyczki żeby wykupić adpacki w programie. Jaki musi być stopień niewiedzy albo zaślepienia żeby brać pozyczki na ten cel .Systemy internetowe, owszem dają zarobić, ale tylko do pewnego momentu są wypłacalne. Średni czas działania danego programu revshare wynosi 1,5 roku. Potwierdza to obserwacja przeszłości i upadki gigantów tej branży. Teraz jestesmy świadkami upadku kolejnego z nich. Nie chcę byc złym prorokiem ale ciekawe który bedzie następny. Pożyjemy, zobaczymy i na pewno napiszemy.

 

 

Comments are closed.