OSTATNI GROSZ. Ogólnie o finansach i nie tylko.

www.kochamykase.pl

Programy Revenue Share – czy warto ryzykować ?

Z pewnością i Ty niejednokrotnie natknąłeś się na propozycję zarabiania przez internet. W ostatnim czasie jestesmy bombardowani w internecie propozycjami szybkich zarobków w programach revshare ktore powstają jak grzyby po deszczu i oferują szybkie zarobki. W największym skrócie programy te dzielą sie ze swoimi uzytkownikami przychodami z reklam i innych usług. Warunkiem uzyskania tych przychodów jest najczęsciej wykup paczki usług reklamowych tzw. adpack. Dostajemy mozliwośc promowania swojej strony bannera i tekstu  Trzeba też wykazać się aktywnoscią i raz na dobę wyklikać okresloną liczbę reklam. Nie jest to czasochłonne, zajmuje to ok.15 minut. Wykupione adpacki  procentują po okreslonym czasie, dając współuzytkownikom przychód. Ile mozna zarobić to zalezy od programu i planu który oferuje. Dodatkowo mozna zarobić klikając płatne reklamy ale nie we wszystkich programach oraz poprzez polecanie innym. Teoretycznie tak to wygląda , a jak w praktyce ?


Niestety są też nie uczciwe programy ,pojawiają się na kilka miesięcy, nie płacą , po czym padają. Trzeba mieć świadomośc ryzyka bo nigdy nie wiadomo czy program nie padnie. Prawie wszystkie programy wczesniej czy pózniej maja problemy i będa je mieć, głównie za sprawą posądzania o piramidę finansową i do końca nie jasne sposoby finansowania. Same też na własne życzenie na skutek róznych i nie do końca zrozumiałych posunięć tracą zaufanie inwestorów. Przykładem jest tu słynny parę lat temu Paidverts który dał naprawdę nieźle zarobić przez kilkanaście miesięcy działania. Po drodze było sporo różnego rodzaju kwestii, które nie zawsze były po myśli użytkowników. Częste zmiany zasad działania doprowadziły do sytuacji, gdzie platforma ledwo działała. Po licznych oskarżeniach pomiędzy administratorami doszło do rozłamu, który przez wiele miesięcy nic dobrego nie wniósł. Dodatkowo na skutek tzw. SWAP-u zamieniano kapitał inwestorów w  nic nie warte akcje i duzo ludzi na tym straciło pieniądze i zaufanie. Program nadal istnieje ,ale jest cieniem tego sprzed dwóch lat.

Kolejny gigant programów revshare czyli słynny Traffic Monsoon. Wielką furorę robiła tutaj  opcja kupienia jednej paczki reklamowej za 50$ która w około 55 dni generowała przychód 55$, co lepsze z każdej zakupionej paczki przez naszego poleconego otrzymywaliśmy 10% czyli w tym przypadku było to 5$. Obowiązkowo trzeba było wyklikać 10 reklam żeby brac udział w podziale zysków. TM wystartował pod koniec 2014 roku i w szczytowym okresie miał kilka milionów inwestorów.W internecie pojawił się filmik z konferecji  TM w Warszawie ,gdzie liderzy chwalili się ile to paczek tzw adpacków posiadają i jak są szczęsliwi. Potem pojawiły się problemy z wypłatami na konto PayPal, ogólne problemy z wypłatami i w końcu zablokowanie wypłat. Cała inwestycja się rozsypała i obecnie strona nie działa a działalnością TM zainteresowała się amerykańska komisja nadzoru bankowego SEC z powodu podejrzenia o piramidę finansową.

Od kilku miesięcy działa i kusi program Future AdPro. Co ciekawe jest to Polski program i działa podobnie jak opisany wyżej TM. Znajdują się chętni po łatwy zarobek, znów mamy adpacki , firma wynagradza również użytkowników , którzy aktywnie przyczyniają się do jej rozwoju, polecając platformę innym. Aby osiągać dzienne wynagrodzenie należy obejrzeć minimum 10 reklam dziennie co 24 godziny. Kolejna forma zarobków to matryce, które będą budowały się automatycznie za każdym razem gdy, wypłacasz pieniądze.  Firma z Polski ale zarejestrowana na Wyspach Marshalla gdzie nie sięga Polskie prawo. Dalszy komentarz chyba jest zbyteczny.


Jeśli uważasz, że wystarczy zapisać się do takiego programu i to wszystko, to jesteś w dużym błędzie. W większości tego typu programów, aby móc otrzymywać zarobki z podziału, należy zainwestować pieniądze. W większości przypadków bazuje to na zakupie pakietów reklamowych, który wykorzystujemy na promocję danego produktu bądź strony internetowej. Niektóre upadające programy zmieniają nazwy aby pod nowym szyldem kusić inwestorów i obiecywać góry złota byle by tylko wykupić akcje, adpacki czy miejsca w matrycy. Jeśli ktoś Wam mówi, że to zupełnie bezpieczny biznes, to wiedz jedno: chce on na Tobie zarobić pieniądze z polecenia. Programy revenue share to przeważnie dobrze zamaskowane piramidy finansowe. To nie są banki, które są objęte bankowym funduszem gwarancyjnym.

A Ty co sądzisz o programach revshare?  Wszystkich zachęcam do wymiany swoich doświadczeń i opinii.


Comments are closed.