OSTATNI GROSZ. Ogólnie o finansach i nie tylko.

www.kochamykase.pl

Polisa na życie- ważny wybór

Wybór ubezpieczenia na życie jest bardzo ważny.To ono gwarantuje nam zabezpieczenie finansowe w przypadku niespodziewanego wypadku. Pomaga także rodzinie po śmierci jednego z bliskich.

Kto powinien wybrać ubezpieczenie na życie ?

Przede wszystkim osoby, które założyły rodzinę i są jedynym źródłem jej utrzymania. To samo dotyczy osób, które wzięły kredyt i ktoś go musi w przyszłości spłacić. Wykupić polisę powinien każdy, niezależnie od stan cywilnego, czy swoich zobowiązań, jednak ci, którzy są również odpowiedzialni za członków swojej rodziny muszą również pomyśleć o nich. Ciężko jest wybrać dobre ubezpieczenie.  Dotyczy to zwłaszcza osób, które nie interesują się tą tematyką i podjęcie dobrej decyzji może być dla nich kłopotliwe. Można poprosić o pomoc agentów, którzy przedstawią oferty swoich firm. Można to także zrobić przez internet.

Coraz popularniejsze są umowy ubezpieczeniowe zawierane przez internet. Mozna tu porównać oferty wielu firm bez wychoczenia z domu, wystarczy wypełnić formularz i ubezpieczyciel sam się odezwie żeby umówić nas na spotkanie  w dogodnym dla nas terminie. Daje to nam obiektywny obraz tego, która z polis będzie dla nas korzystna. Dobrze jest także skonsultować swoją decyzję z agentem. Być może podpowie nam jak jeszcze możemy zoptymalizować polisę lub na co zwrócić większą uwagę. Nie bójmy się pytać! Lepiej być skrupulatnym przed zakupem, niż potem żałować wydanych pieniędzy.

Jeśli już zdecydujemy się na jakąś ofertę powinniśmy przed podpisaniem umowy otrzymać ogólne warunki ubezpieczenia. Dzięki niemu dowiemy się jaki jest zakres ubezpieczenia,  a więc za co otrzymamy świadczenia, jakie są obowiązki stron umowy, a także za jakie zdarzenia towarzystwo nie wypłaci nam świadczenia.

Pamiętaj!

Ubezpieczenie na życie watro kupić jeszcze jak jest się młodym i zdrowym, wówczas składka będzie niższa. Powszechnie panuje przekonanie, że towarzystwa ubezpieczeniowe preferują młode kobiety. Jest to w pewnym sensie prawda. Jednak pamiętajmy, że wiek i płeć nie jest jedynym czynnikiem rozważanym podczas ustalania składki ubezpieczenia. Równie istotny będzie stan naszego zdrowia, tryb życia i wiele innych czynników.

Ważne!

Decydując się na zakup ubezpieczenia na życie jesteśmy zobowiązani do wypełnienia tzw. ankiety medycznej. Jeśli nie napiszemy w niej prawdy i zataimy informacje dotyczące naszego zdrowia, wówczas towarzystwo będzie mogło odmówić nam wypłaty świadczenia, a w niektórych przypadkach nawet anulować ubezpieczenie.

 

Comments are closed.