OSTATNI GROSZ. Ogólnie o finansach i nie tylko.

www.kochamykase.pl

KREDYTY GOTÓWKOWE

TANI KREDYT GOTÓWKOWY

Poszukując kredytowych rozwiązań, większość z nas stara się znaleźć tani kredyt gotówkowy, który nie obciąży naszego budżetu domowego i nie sprawi nam kłopotów finansowych. Kredyt gotówkowy jest jednym z najczęściej wybieranych produktów bankowych, co oznacza, iż nie trudno jest znaleźć rozwiązanie oparte na konkurencyjnych warunkach kredytowania. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego?


JAKIE SĄ KOSZTY KREDYTU GOTÓWKOWEGO?

Kredyt gotówkowy, podobnie jak każde inne zobowiązanie finansowe, wiąże się w pewnymi kosztami. Porównywanie różnych dostępnych możliwości jest zatem niezmiernie istotne podczas poszukiwania odpowiedniej oferty.

Do kosztów kredytu gotówkowego należą:

oprocentowanie kredytu – klienci najczęściej otrzymują wartość oprocentowania nominalnego, wyrażanego w skali rocznej, jednak bank zobowiązany jest również do wyliczenia wartości RRSO kredytu i przekazania jej klientowi
prowizja oraz marża za udzielenie kredytu, która wynosi kilka procent od wartości zobowiązania
ubezpieczenie – nadal najczęściej nieobowiązakowe, jednak często obniża oprocentowanie kredytu
opłata za wcześniejszą spłatę lub nadpłaty kredytu


NA CO MOŻNA PRZEZNACZYĆ KREDYT GOTÓWKOWY?

Kredyt gotówkowy z reguły może być przeznaczony na dowolnie wybrany cel przez klienta. Niektóre banki mają w swojej ofercie celowe kredyty gotówkowe, których warunki dostosowane są do bardziej specyficznych potrzeb klientów, takich jak remont mieszkania, wyjazd wakacyjny czy edukacja. W zależności od oferty oraz warunków kredytowania, w umowie kredytowej może być konieczne określenie celu przeznaczenia pieniędzy oraz późniejsze udokumentowanie wydatków. Standardowy kredyt gotówkowy można jednak wykorzystać bez konieczności określenia celu.


KREDYT GOTÓWKOWY ONLINE I JEGO ZALETY

W ostatnich czasach coraz częściej można złożyć wniosek o kredyt i otrzymać go do swojej dyspozycji bez konieczności wychodzenia z domu. Kredyt gotówkowy online to innowacyjne rozwiązanie, które ułatwia otrzymanie dodatkowych środków w prostszy niż standardowy sposób, między innymi poprzez ograniczenie formalności i przyśpieszenie procesu analizy wniosków kredytowych potencjalnych klientów. Oznacza to mniej komplikacji, mniej kosztów i więcej korzyści tak dla banku, jak i dla klienta.


CZYM JEST RRSO?

RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, jest jednym z najważniejszych wskaźników kredytowych, który pomaga i ułatwia porównanie dostępnych rozwiązań kredytowych. Główną zaletą zrozumienia znaczenia RRSO jest zwiększenie świadomości klientów o kredycie gotówkowym. W RRSO bowiem wliczone są wszelkie koszty kredytu, na które składają się wyżej wymienione oprocentowanie nominalne, prowizja czy marża oraz ewentualne ubezpieczenie. Wliczona jest również zmienniająca się w czasie wartość pieniądza.


KTO MOŻE OTRZYMAĆ KREDYT GOTÓWKOWY?

Kredyt gotówkowy może otrzymać każdy, kto posiada pozytywną zdolność kredytową. Bank, jak przy każdym zobowiązaniu kredytowym, dokładnie sprawdza wypłacalność potencjalnego klienta, który zdecydował się złożyć wniosek o kredyt gotówkowy. Przed wydaniem decyzji kredytowej, bank zbada naszą zdolność kredytową na podstawie posiadanych zobowiązań w innych instytucjach, comiesięcznych dochodów oraz ilości osób na utrzymaniu. Do wniosku o kredyt gotówkowy najczęściej należy dołączyć oświadczenie lub zaświadczenie o zarobkach. Dodatkowo, osoby będące w związkach małżeńskich powinny uzyskać zgodę współmałżonka lub zapytać w banku o maksymalną kwotę uzyskania odpowiedniego zaświadczenia. Warto zapytać w banku, w którym posiadamy konto osobiste, o promocyjne oferty kredytów gotówkowych dla aktualnych klientów banku.


 

2 komentarze

  1. 24 maja 2016 by Lukasz

    Fajny wpis