OSTATNI GROSZ. Ogólnie o finansach i nie tylko.

www.kochamykase.pl

KREDYT SAMOCHODOWY

Kupno samochodu pociąga za sobą pewne koszty, które wielu z nas nie jest w stanie ponieść wyłącznie z własnych oszczędności. Z tego względu, aby zakupić auto, poszukujemy alternatywnych sposobów sfinansowania takiej transakcji. Jednym z nich jest kredyt samochodowy zaciągnięty w banku. Warto jest poznać kilka najważniejszych kwestii, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę wybierając kredyt samochodowy.

Kredyty samochodowe są szczególną grupą produktów kredytowych w bankach, które przeznaczone są na zakup pojazdu. Dzięki swej unikalnej konstrukcji, najczęściej kredyty samochodowe mają niższe oprocentowanie, a co za tym idzie – niższe koszty kredytowe dla klienta, niż kredyty gotówkowe, pożyczki czy też karty kredytowe. Są więc odpowiednią formą zewnętrznego pozyskania środków finansowych na zakup własnego samochodu, zarówno używanego, jak i nowego.

Przy wyborze oferty na kredyt samochodowy, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na oprocentowanie zobowiązania. Nie jest to jednak jedyny parametr, który jest istotny dla przyszłego kredytobiorcy. Niemniej ważna jest wysokość prowizji pobieranej przez bank za udzielenie kredytu samochodowego.

Przy decydowaniu się na konkretny kredyt samochodowy sprawdźmy, czy bank wymaga od nas ustanowienia zastawu rejestrowego. Jest to jeden ze sposobów zabezpieczenia kredytu, ale niekorzystny dla kredytobiorcy.

Zabezpieczeniem spłaty kredytu samochodowego jest sam samochód, który zostaje przewłaszczony na rzecz banku. Inne zabezpieczenia to częściowe przewłaszczenie oraz cesja praw z polisy autocasco.

Kredyty samochodowe są dziś bardzo powszechne i można je znaleźć w ofercie właściwie każdego z banków, jednak, jak to zwykle bywa, nie wszystkie są oczywiście równie korzystne i atrakcyjne. Szczególnie polecam oferty dwóch banków Santander Consumer Bank oraz BGŻ BNP PARIBAS.


Santander – Kredyt samochodowy

kredyt na pojazd osobowy lub dostawczy, również z zagranicy
wpłata własna już od 0 zł
okres kredytowania aż do 96 miesięcy
szeroka gama produktów:
kredyt z ratą miesięczną (równą lub malejącą)
kredyt z ratą balonową płatną raz w roku
kredyt z ratą miesięczną i ostatnią ratą balonową
akceptacja różnych źródeł dochodu, również z zagranicy
możliwość łączenia dochodów wielu osób, również niespokrewnionych


BGŻ BNP PARIBAS – Kredyt samochodowy – oferta promocyjna

Minimalna kwota kredytu „na rękę” – 2 000 zł
Maksymalna kwota kredytowania – 500 000 zł
Okres kredytowania – do 96 miesięcy
Oprocentowanie – od 6,9%
Gwarancja niezmienności raty
Szybka decyzja kredytowa – podejmowana już w pół godziny
Prowizja tylko 2%
Finansowanie do 125% wartości pojazdu
Podstawowym zabezpieczeniem spłaty kredytu jest:
przewłaszczenie pod warunkiem rozwiązującym lub zastaw rejestrowy
lub przewłaszczenie pod warunkiem zawieszającym
cesja praw do przyznanego odszkodowania z polisy AC.


Osoby chcące skorzystać z kredytu samochodowego mogą wypełnić formularz kontaktowy w Internecie. W przypadku, gdy zainteresowana osoba wypełni formularz zgłoszeniowy konsultant call center oddzwania do niej najszybciej jak to jest możliwe (średnio w czasie od 15 minut do 1 godziny). W przypadku dużej liczby otrzymanych zgłoszeń, w skrajnych przypadkach, konsultant oddzwania najpóźniej następnego dnia roboczego.Konsultant informuje klienta o wybranej ofercie, sprawdza jej dostępność (podstawowe parametry). W przypadku, gdy klient jest zainteresowany produktem, konsultant umawia go na spotkanie w dogodnej dla klienta lokalizacji. Może to być oddział lub komis samochodowy, w którym znajduje się wybrany pojazd lub inne miejsce (poza oddziałem klient jest umawiany z doradcą mobilnym). Gdy klient wyraża chęć skorzystania z wybranej oferty i posiada wymagane dokumenty, doradca przyjmuje od klienta wniosek i rejestruje go w aplikacji kredytowej (również poza oddziałem). Średni czas podjęcia decyzji kredytowej wynosi do 30 minut. W skrajnych przypadkach trwa to kilka godzin lub do następnego dnia roboczego, np. w przypadku braku możliwości potwierdzenia zatrudnienia klienta.

 

Comments are closed.