OSTATNI GROSZ. Ogólnie o finansach i nie tylko.

www.kochamykase.pl

Konto Przekorzystne w banku Pekao S.A.

Wraz z końcem stycznia w ofercie banku Pekao S.A. pojawił się nowy rachunek osobisty. Konto Przekorzystne jest oferowane w dwóch wariantach wiekowych – dla osób do 26 roku życia oraz starszych. Parametry konta są całkiem przystępne, a jego posiadacze mogą skorzystać z ciekawych ofert specjalnych. Aktywni klienci nie będą musieli płacić za kartę oraz ROR, a bezpłatne przelewy są w pakiecie dla wszystkich. Szczególne warunki obowiązują klientów młodych, którzy większość podstawowych usług będą mieli za darmo.


kliknij tutaj i wypełnij krótki formularz


 

Jak założyć Konto Przekorzystne w Banku Pekao?

Konto Przekorzystne można otworzyć za pomocą m.in. wniosku internetowego . Formularz online jest dostępny na stronie internetowej banku, a jego zaletą jest możliwość wypełnienia i wysłania wniosku w dowolnym momencie. Klient nie uniknie jednak wizyty w oddziale, w którym konieczne będzie podpisanie dokumentów.

Ile kosztuje Konto Przekorzystne?

Trzeba przyznać, że nowe konto osobiste w Pekao S.A. prezentuje się całkiem obiecująco. Standardowa opłata za korzystanie z rachunku wynosi 6 zł miesięcznie, przy czym:

 • osoby poniżej 26 roku życia są zwolnione z tej prowizji,
 • bank nie pobierze również opłat, jeśli w danym miesiącu zapewnimy jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł i wykonamy przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą lub za pomocą aplikacji mobilnej PeoPay.

Co istotne, spełnienie powyższego warunku automatycznie zapewni nam dodatkowe korzyści – brak opłat za obsługę karty do konta (standardowa opłata wynosi 3 zł), dwie bezpłatne pierwsze wypłaty w miesiącu z obcych bankomatów w Polsce (standardowo 2% min. 5,00 zł) oraz darmowe wypłaty z bankomatów zagranicznych (2% min. 5,00 zł). Pozostałe istotne koszty rachunku prezentują się następująco:

 • 0 zł – wypłata z bankomatów własnych banku;
 • 0 zł – wewnętrzne i zewnętrzne przelewy wykonane za pośrednictwem bankowości elektronicznej;
 • 0 zł – ustanowienie i wykonanie zlecenia stałego;
 • 9,90 zł – przelew SEPA (tylko opcja SHA);
 • 0,50% min 30,00 zł max 250,00 zł – przelew SWIFT w trybie zwykłym;
 • 0,99 zł – usługa cashback.

Promocje dla posiadaczy Konta Przekorzystnego

Preferencyjne oprocentowanie rachunku oszczędnościowego nie jest jedynym bonusem, który czeka na właścicieli Konta Przekorzystnego. Bank uruchomił też dwie akcje promocyjne, dedykowane posiadaczom tego rachunku.

100 zł zwrotu składki za polisę OC na samochód

W tej promocji osoby, które zdecydują się na założenie Konta Przekorzystnego, mogą liczyć na 100 zł zwrotu składki za nowo zakupioną lub odnowiona Polisę OC na własny pojazd mechaniczny w PZU S.A. Aby otrzymać premię, muszą jednak spełnić następujące warunki:

 1. Otworzyć Konto Przekorzystne do 30 czerwca 2018 i utrzymać je do czasu wypłaty nagrody.
 2. Zakupić lub odnowić w PZU S.A. polisę OC na swój samochód, przy czym wartość składki musi wynosić min. 200 zł.
 3. Zgłosić udział w promocji w oddziale lub agencji banku i przedstawić dokument poświadczający zawarcie umowy polisy OC w PZU
 4. Przez 6 miesięcy (liczonych od miesiąca następującego po dniu zgłoszenia się do promocji) zapewnić jednorazowy wpływ na konto w wysokości 500 zł oraz wykonać przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą debetową lub aplikacją mobilną PeoPay.

100 zł zwrotu za rachunki telefoniczne

Nowych klientów może zainteresować także druga oferta specjalna umożliwiająca zwrot 7% wartości faktury za rachunki telefoniczne przez okres jednego roku (maksymalnie można w ten sposób zaoszczędzić 100 zł). W tej promocji mogą wziąć udział nowi posiadacze/współposiadacze Konta Przekorzystnego, którzy spełniają choćby jeden z poniższych warunków:

 • do 31 grudnia 2017 r. nie korzystali z żadnych produktów Banku Pekao,
 • w okresie od 1 lipca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. nie posiadali ROR-u w tym banku,
 • w tym samym okresie posiadali w banku konto osobiste, ale w każdym miesiącu mieszczącym się w tym przedziale czasowym utrzymywali średnie miesięczne saldo w wysokości pomiędzy 0 a 50 zł.

Aby otrzymać zwrot, uczestnik promocji powinien ustanowić polecenie zapłaty za faktury wystawione przez operatora oraz spełnić – znany nam już – warunek aktywności: zapewnić jednorazowy wpływ na konto w wysokości 500 zł oraz wykonać przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową przy pomocy karty do konta lub aplikacji PeoPay.


kliknij tutaj i wypełnij krótki formularz


 

Trzeba przyznać, że Bank Pekao zupełnie odświeżył swoją ofertę rachunków osobistych, a nowe konto – objęte szeregiem promocji – prezentuje się nad wyraz korzystnie.

Jeśli w danym miesiącu zapewnimy jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł i wykonamy przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową aplikacją PeoPay lub kartą, otrzymamy niemal bezpłatny rachunek. Bank nie pobierze od nas opłat za prowadzenie konta, obsługę karty, wypłatę gotówki z bankomatów zagranicą oraz 2 wypłaty z krajowych maszyn nienależących do Pekao SA. Za darmo skorzystamy też przelewów internetowych oraz z własnych bankomatów banku.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.