OSTATNI GROSZ. Ogólnie o finansach i nie tylko.

www.kochamykase.pl

Jazdy próbne nowym autem


Niezależnie czy kupujemy samochód z salonu czy też z rynku wtórnego – jazda próbna to bardzo istotny element wyboru auta. Wiele osób zastanawia się na czym polega ta jazda próbna. Czy faktycznie za darmo i bez zobowiązań mozna się przejechać nowym modelem auta z salonu, nawet dla samej frajdy, niekoniecznie mając zamiar kupić auto ? Oczywiście że tak ! Kazdy może skorzystać z takiej okazji ,pod warunkiem  że posiada prawo jazdy.


Jak umówić się na jazdę próbną?

Na jazdę testową możemy umówić się na trzy sposoby: telefonicznie, przez internet albo osobiście w salonie. Zdecydowanie najpopularniejszą formą rezerwacji jazdy testowej jest wypełnienie specjalnych formularzy przez internet. Poniżej znajdziecie bannery wybranych marek aut. Wystarczy kliknąć w baner i zostaniecie przeniesieni na stronę z takim formularzem . Podajemy podstawowe dane i numer telefonu. Przedstawiciel marki sam oddzwoni i umówi nas do najbliższego salonu, z którym  także telefonicznie, umawiamy się na konkretny dzień i godzine.

 

Podczas jazdy to ty prowadzisz samochód a nie sprzedawca. On może co najwyżej wyprowadzić auto z parkingu czy przejechać na mniej ruchliwą ulicę. Ale później prowadzisz ty. Jazda próbna, aby dała ci jakieś wyobrażenie o samochodzie, musi trwać co najmniej pół godziny. Nie wstydź się pytać sprzedawcy o wszystkie sprawy, nawet te najprostsze: do czego służą przełączniki, jakie jest średnie spalanie, jaka jest pojemność bagażnika itp. Jeżeli jesteś zdecydowany na konkretny model, sprawdź czy podstawione do jazdy próbnej auto to wybrana przez ciebie wersja modelowa i silnikowa. Niektórzy dilerzy do jazd próbnych wystawiają maksymalnie wypasione wersje z najmocniejszymi silnikami. Klient podczas przejażdżki jest zachwycony osiągami silnika i wszystkim bajerami, ale po odbiorze swojego tańszego auta będzie zawiedziony.

Odbycie jazdy próbnej do niczego Cię nie zobowiązuje. Gdy sprzedawca będzie naciskał i dopytywał czy decydujesz się na model, którym jeździłeś , zawsze mozesz odpowiedzieć, że jeszcze się zastanawiasz.


Kolizja podczas jazdy próbnej

Kazdemu może się cos przytrafić. I co wtedy? Każdy dealer inaczej rozpatruje tego typu zdarzenia. Oczywiście każdy samochód należący do dealera posiada ubezpieczenia OC i AC. Nie oznacza to jednak, że będąc sprawcą kolizji czy też wypadku drogowego podczas testowania auta, nie poniesiemy żadnych konsekwencji.

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Jeśli podczas jazdy testowej kierowca dopuści się przekroczenia przepisów i w efekcie otrzyma mandat, będzie musiał go zapłacić.

Poniżej znajdziecie bannery wybranych marek aut. Wystarczy kliknąć  i zapisać się na jazdę próbną.


 

 

Comments are closed.