OSTATNI GROSZ. Ogólnie o finansach i nie tylko.

www.kochamykase.pl

Handel Kartami SIM

Polacy znowu pokazują, jak obchodzi się przepisy. w Internecie można kupić zarejestrowane karty SIM.

Kilka tygodni temu zaczął obowiązywać nakaz rejestrowania kart SIM.  Właściciele starych prepaidów muszą to zrobić do lutego 2017 roku, nowe karty nie będą działać, póki nie poda się operatorowi swoich danych osobowych.  Okazuje się, że ten element zabezpieczeń łatwo ominąć za sprawą luki w przepisach – można kupić/sprzedać kartę zarejestrowaną na innego człowieka. Handel tym towarem zaczyna się rozkręcać w Sieci, niektórzy proponują nawet hurtową liczbę kart. Jeśli chcemy zachować anonimowość, wystarczy wejść na jeden z serwisów ogłoszeniowych i wyszukać zarejestrowane karty SIM. Ceny zaczynają się od 20 zł za sztukę. Przepisy nie wprowadzają żadnego ograniczenia w ilości kart, które mogą być zarejestrowane na jedną osobę. Jedynym operatorem, który wprowadził limity, jest Orange – maksymalnie 10 numerów na jedną na osobę i 100 numerów na firmę.

Gdy tylko pojawiły się pierwsze informacje o planowanej ustawie antyterrorystycznej, stało się jasne, że część Polaków, niekoniecznie terrorystów, spróbuje przeskoczyć zakazy i nakazy.Taka karta przyda się w interesach, ale też w zdradach czy przestępstwach – opcji jest sporo, więc i popyt duży.Kupujących nie brakuje, dzięki czemu obrotni Polacy są w stanie sprzedać kartę SIM z naprawdę dużym przebiciem,

Handel kartami to niebezpieczny interes

Większość kupujących chce po prostu być anonimowa i w tym wszystkim jest nieszkodliwa. Ale co w przypadku, gdy karta zostanie wykorzystana w przestępstwie ? Prepaid może trafić do rąk porywacza, złodzieja, handlarza narkotykami. Większośc handlujących  nie zdaje sobie z tego sprawy. Gdy karta zostanie uzyta w przestępstwie trop wiedzie do osoby na którą zarejestrowano kartę. Opcji jest mnóstwo, a policja i tak zapuka do tego który wymyślił sobie, że dorobi na karcie, którą sprzeda   nie za 5, lecz za 50 złotych. Przebicie może i spore  ale ryzyko też duże . W momencie, gdy ktoś posługuje się kartą w celach przestępczych, policja w pierwszej kolejności będzie ustalać u operatora, kto jest jej właścicielem. Potem zostają tłumaczenia, nieprzyjemności i kłopoty, w skrajnych przypadkach areszt. W ten sposób pomysł na łatwe pieniądze może przynieś duże problemy.


Comments are closed.