OSTATNI GROSZ. Ogólnie o finansach i nie tylko.

www.kochamykase.pl

Dascoin – Kryptowaluta czy piramida finansowa ?

Kryptowaluty od kilku lat wzbudzają olbrzymie emocje wśród osób zainteresowanych alternatywnymi sposobami inwestowania. Ich popularność mogą jednak wykorzystywać twórcy piramid finansowych, którzy chcą osiągnąć własne cele, bazując na niewiedzy sporej części inwestorów. Największe kontrowersje wzbudza ostatnio projekt Dascoin, który jak się okazuje – nie ma za wiele wspólnego z popularnymi kryptowalutami. Inwestowanie w Dascoin wiąże się z ogromnym ryzykiem, ponieważ w przeciwieństwie do najbardziej popularnych kryptowalut, takich jak Bitcoin, wartość Dascoina nie podlega prawom popytu i podaży, a jest uzależniona od twórcy lub grupy twórców. W przeciwieństwie do Bitcoina, Dascoina nie możemy sprzedać – nie istnieją bowiem giełdy wymiany tej „waluty”. Nie można też zapłacić nią za produkty lub usługi.

Żeby być kryptowalutą to trzeba po pierwsze istnieć i mieć swój własny blockchain dla danej waluty, a niestety DasCoin nadal nie istnieje, a całe jego wydobycie jest podobno zwykłym skryptem w Java. Gdyby wydobycie istniało każdy użytkownik już mógłby te monety przesyłać sobie na portfele, a z tego co wiem jedyne co ludzie mogą robić to patrzeć jak im się waluty „wydobywają”.

Skoro Dascoin nie jest kryptowalutą, to czym w takim razie jest? Osoby nakłaniające do inwestowania w projekt przekonują, że potencjalni inwestorzy stoją przed szansą zarobienia fortuny, a wszystko, co należy zrobić, to wykupić licencję na wydobywanie Dascoinów. Za licencję trzeba zapłacić od 1000 do 25000 euro. Co można zrobić z pseudo „kryptowalutą”, której nie można na nic wymienić? Promotorzy projektu przekonują, że po wejściu projektu na giełdę, inwestorzy osiągną ogromny zysk, problem polega na tym, że jak na razie Dascoin nie jest notowany na żadnym rynku kryptowalut.

Nietrudno się zatem domyślić, że osoby nakłaniające do inwestowania w projekt są z tego tytułu wynagradzane. Są to naciągacze którym zależy tylko na kasie, kosztem naiwnych którzy tak jak w przypadku inwestowania w programy revshare, wierzą w szybkie wzbogacenie. Co ciekawe, są to te same osoby które wcześniej nakłaniały do inwestowania w upadłe już programy i projekty, najczęściej z branży revshare.


Warto przeczytać na ten temat

http://www.kochamykase.pl/programy-revenue-share-czy-warto-ryzykowac

http://www.kochamykase.pl/recyclix-upadek-programu-typu-revshare

 


Twórcy projektu Dascoin mogą celowo wykorzystywać niewiedzę początkujących inwestorów zainteresowanych zyskiem z popularnych obecnie kryptowalut. Wątpliwości wzbudza nawet sama nazwa projektu, do złudzenia przypominająca pełnoprawną kryptowalutę Dashcoin. Jesteś zainteresowany inwestycją w wirtualne waluty? Zastawiasz się nad zakupem koparki? Pamiętaj, że Dascoin, przynajmniej na razie, nie jest kryptowalutą, a inwestowanie w ten projekt może wiązać się z ogromnym ryzykiem.


3 komentarze

 1. 10 listopada 2017 by Karol Bankowy

  Od kiedy pojawił się Bitcoin przymierzałem się do zainwestowania w którąś z kryptowalut, ale do tej pory moje zainteresowanie ograniczyło się jedynie do samej obserwacji.

 2. 2 maja 2018 by Adam

  Artykuł to przekopiowane bzdury sprzed roku, autor ich nawet nie potwierdził. To co w 2017r mogłoby się wydawać faktem, w roku 2018r jest już mitem i dziwie się, że ktoś kto prowadzi taki poratal nie weryfikuje tego co pisze.

  Autor napisał:
  „Dascoina nie możemy sprzedać – nie istnieją bowiem giełdy wymiany tej „waluty”. Nie można też zapłacić nią za produkty lub usługi.”
  bzdura, DasCoina można wysłać, zapłacić nim komuś, sprzedać i kupić. Obecnie notowany jest na 3 giełdach + giełdzie wewnętrznej webwallet.com otwartej już na świat.
  Notowania DasCoina: https://www.livecoinwatch.com/price/DasCoin-DASC

  Autor napisał:
  „Żeby być kryptowalutą to trzeba po pierwsze istnieć i mieć swój własny blockchain dla danej waluty, a niestety DasCoin nadal nie istnieje,”
  kolejna bzdura, DasCoina można wysyłać na giełdy, więc blockchain musi istnieć. Ponadto transakcje w blockchain DasCoina można na bieżąco przeglądać tutaj: https://dascoinexplorer.com

  • 2 maja 2018 by Mariusz Kupczyński

   Dzieki za Twój komentarz, chociaz wydaje mi się że z tym faktem i mitem miało byc na odwrót.
   Osoby zainteresowane inwestycją w DasCoina być moze skorzystają z z linków które podałeś, chociaż osobiscie odradzam taką inwestycję. Pozdrawiam.